Duben 2011

Prasátka

28. dubna 2011 v 19:27 | Adéla |  Zvířata a příroda
Prasata...tento článek sem si vybrala proto že lidé říkají třeba ty sji ale prase...ale prasata nejsou nechutná ...ale vlastně nejsou ani čistotná no =D ale říká se že prase je velice inteligentní...a tady píšou že :


Prasata byla poprvé domestikována v Číně před devíti tisíci lety.Dnes jsou prasata většinou hospodářskými zvířaty pěstovanými pro maso a kůži.Prasata jedí témoř všechno.Jsou to inteligentní zvířata a někteří lidé si je drží jako domácí mazlíčky.Já sice nejsem vegetariánka ale moc maso nejím myslím že to jsou taky chudáčci viděla sem fotku...jak je ženou do tooho přístorje fuj!Určitě chudáčci tam kvičí a bojí se myslím že je to nespravedlnost!

Nečekané SB..

27. dubna 2011 v 19:01 | Adéla
Ahojky nikom z vás sem to na blog nenapsala...někteří SB nebo Affs mě skoro vůbec neobíhají tak sem udělala takovou měnší zapisovačku =D tak rychle rychle...máte čas od 27.4.2011 do 1.5.2011 je to nečekaný...ale někteří mě skoro vůbec neobíhají a je to proto P.S děkuju...stačí když napíšete

1.Přezdívku
2.Blog
3.napiš kolikrát budeš nebo obíháš...(kolakrát za 1 týden...)
4.proč chceš být stále mím SB nebo Affs =D


A TO JE VŠE ZLATÍČKA!


A pro ty kteří by se chtěli spřítelit:

1.Přezdívka
2.Blog
3.proč chceš být? =D


A to je taky vše =D

Mládě zebry

27. dubna 2011 v 18:39 | Adéla |  Zvířata a příroda
http://fc02.deviantart.com/fs18/f/2007/221/8/a/Baby_Zebra_by_justinblackphotos.jpg
Jezůůů ta je krásná =)

Prázky

26. dubna 2011 v 18:51 | Adéla |  Netovej deník
Ahojík lidišky prázky byli docela dobrý byli jsme na chalupě...a ty slatkosti co sme dostali no mnam =D dostala sem balení bonbónů...balení lízátek tatranku studenskou pečet´ atd. =D a co vy? =D

Prázky =D

21. dubna 2011 v 13:39 | Adéla |  Netovej deník


Tááák SBénka a jíní návštěvníci =) jsou prázdniny =D velikonoční celkem se tešim ale jedem na chalupu a to se mi moc nechce =)) ale celkem se těším ....ale bohužel sem nic nebudu dávat dneska tam totiž jedem a vrátíme se v pondělí..takže vás vůbec nebudu obíhat...tak pokud vám to nevadí =))

Další lachtánci

21. dubna 2011 v 13:34 | Adéla |  Zvířata a přírodaDala jsem sem další lachátánky =D jsou moc krásní =D nebo aspon já si to myslím =D

Lachtan

19. dubna 2011 v 21:42 | Adéla |  Zvířata a příroda
Tohle je krásnej lachtánek =)


Potkani o nich

17. dubna 2011 v 18:44 | Adéla
Potkan je hlodavec z rodu krysa a je často zaměňovaný s krysou obecnou. Základním poznávacím znakem je lysí a šupinatý ocas, který je u kořene nápadně zesílený a je kratší než tělo. Hlava je mírně ze předu zaoblená a očička jsou velmi drobná. Uštní boltce jsou krátké a při přehnutí tak nedosahují až k očím. Zbarvení bývá většinou šedohnědé až hnědé, spodní strana těla je šedivá.Ocásek je svrchu tmavší než ve spod. Dožívá se průměrně 3-4 let v domácnosti a dvou let v přírodě.Průměrně dosahuje hmotnosti 400-600 g a v lepších podmínkách až 900g(pozor na obezitu=D). Samci jsou robusnější než samice, které bývají až o 1/3 menší. Délka těla se pohybuje od 16 do 27 cm. Potkan se rozšířil s rozvojem námořní dopravy z bažinatých oblastí východní Asie všude do světa. V 50. letech 20. století se začal používat pro laboratorní účely, díky snadnému odchovu a inteligenci tohoto tvorečka. Do domácností se dostali pomocí některých vědců, kteří si je odnesli domů. Křížením vzniklo mnoho barevných kombinací a potkan si získal na popularitě. Březost samice je 21-23 dnů a v jednom vrhubývá obvykle 8-13 mláďat, ale není vyloučeno 16-20 mláďat. Mláďata se rodí holá a slepáa až za 14-16 dní začnou otevírat oči. Potkan patří mezi jedny z nejinteligentnějších hlodavců v přírodě. Díky přizpůsobivosti je schopen přežít i v dnešní době. V přírodě žijí potkani v koloniích. Tuto kolonii obvykle vede dominantní samec. Kolonie obvykle obývá území cca 6 km². Je to všežravec, ale většinu jídelníčku z 60-80ti% tvoří různá semena trav a obilovin či zeleniny. Zbyek tvoří bílkoviny- ptačí vejce a maso. Jeho silné zuby jsou schopné prokousat i betonem.Pod celým článkem najdete různé varianty potkana...
Varianty potkana laboratorního dle typu těla a srsti:
  • Standard - klasická stavba těla a typ srsti
  • Dumbo - potkani s velkýma ušima umístěnýma po stranách hlavy, která je také plošší
  • Manx (Tailless) - bezocasí potkani
  • Sphynx (Hairless/nunu) - bezsrstí potkani
  • Patchwork - potkani, kterým neustále narůstá a vypadává srst drsná jako vousy, místa na kterých vyrůstá se mění
  • Rex - zvlněná odstávající srst
  • Fuzz - jemná řídká srst, vousky jsou kratší a zakroucené
  • Dwarf - trpaslík, též minipotkan
  • Odd-eyed - každé oko má jinou barvu
  • Satin - rovná přiléhavá srst, je jemnější a má saténový lesk
  • Harley - srst je rovná, odstávající a jeví se delší, kvůli množství podsady je "plyšová" a načechraná
  • Velveteen - zvlněná srst podobná jako dobrman nebo vlk, ale je více uhlazená. S věkem zvířete se srst narovnáv

Pro SB

15. dubna 2011 v 19:48 | Adéla |  Netovej deník
Ahojky SB já vím že bi se správně mělo asi obíhat každý den a tak se omlouvám že ted vás nebudu obíhat každý den ...pardon ale mám toho nějak moc =D

Kočičky

13. dubna 2011 v 20:05 | Adéla |  Zvířata a příroda
Malé kočky jsou podčeledí kočkovitých šelem. Je to skupina zahrnující většinu druhů koček, včetně domácí kočky. Obývají celý svět kromě Antarktidy, do Austrálie se kočky dostaly s člověkem. Divoké druhy žijí i v těžko dostupných a nehostinných oblastech, některé jsou ohrožené. Celkem známe 18 druhů, v Evropě žijí tři druhy - kočka divoká, rys ostrovid a kriticky ohrožený rys pardálový. Obecně platí, že malé kočky jsou menší než zástupci podčeledi velkých koček (Pantherinae), neplatí to ale u všech druhů. Puma, která, ač se to podle její velikosti nezdá, patří mezi malé kočky a může být větší než levhart skvrnitý, zástupce velkých koček. Dalším rozlišovacím znakem je zornice - malé kočky mají zornici úzkou a svislou, velké kočky kulatou. I tady jsou výjimky, rysové, jaguarundi nebo manul mají zornici kulatou a přesto se řadí mezi malé kočky.

Obsah
Ještěrka na chalupě

11. dubna 2011 v 14:36 | Adéla |  Netovej deník
Ahojky :-) byli jsme o víkendu zase na chalupe a viděli sme krásnou ještěrku :-) zítra sem dám fotečka moc se mi líbila byla malinka a byla jí zima tak sem jí držela na sluníčku...a pak utekla faktíííís úžasný :-)

SB :)

7. dubna 2011 v 19:53 | Adéla
Ahojky ráda bych měla nový SB předtím sem jich měla hodně akorádžě skoro všichni zrušili blogek :-( tak bych si ted chtěla najít jiné :-D pokud byste se chtěli aspon´ trošku stát mím SB tak se zapište stačí mi

1.přezdívka
2.blogek :-)P.S moc děkuju

2.kolo SONB

5. dubna 2011 v 19:48 | Adéla
Weewi-s morčátkem
Trinn Teaser-s pejskem
hellgirlll-s žabkami


Ty to 3 se dostali do semifinále a 1 vypadne a 2 budou ve finále P.S kdo by podle vás by se tam měl dostat?hellgirlll-s žabkami

Trinn Teaser- s pejskemWeewi-s morčátkem

Had

4. dubna 2011 v 18:03 | Adéla |  Zvířata a příroda
Ahojky :-D no v pátek jsme jeli na chalupu...a cestou sme se zastavili na benzínce a uviděla jsem užovku malinkatou jsem si jí pohladila byla krásná to bylo snad poprvý kdy sem si hladila hada byla zajímavá rostomilá :-D nejradši bych si jí vzala domu fakt ....:-D takže doporučuju si sáhnout na hada...a bylo dobrý že sme jí pak pustili a on najednou zmizel prostě dobrý :-D

Gepard

4. dubna 2011 v 17:41 | Adéla |  Zvířata a příroda


Gepard štíhlý je kočkovitá šelma, proslulá jako nejrychlejší suchozemské zvíře. Na krátké vzdálenosti může běžet rychlostí přes 100 km/h.
· Hmotnost: 38-43 kg
· Délka: 110-150 cm + 65 - 90 ocas
· Výška: 79 cm
Gepard štíhlý se v mnoha ohledech liší od typické kočkovité šelmy. Má poměrně malou, kulatou hlavu a dlouhé končetiny i ocas. Stavbou těla se podobá chrtům. Narozdíl od většiny kočkovitých šelem nemá úplně zatažitelné drápy. Samci jsou větší než samice.
Srst je zlatohnědá, tváře a břicho bílé. Gepardí kresba sestává z černých skvrn. Typickým gepardím znakem jsou černé pruhy táhnoucí se z koutku oka až k tlamě - proto je někdy zoology nazýván "kočka, která pláče."
Koťata jsou zbarvena nenápadně, zato mají dlouhou světlou hřívu, kterou během dospívání ztrácí.
Gepardi jsou mezi kočkami jedineční tím, že kořist štvou, což je znak typický spíše pro psovité. Jsou aktivní ve dne, aby se vyhnuli jiným, silnějším šelmám.
Gepardi jsou stvořeni pro rychlý běh. Mají neobyčejně ohebnou páteř, která při běhu slouží jako pružina. Při běhu se prakticky nedotýká země, pohybuje se až 7 m dlouhými skoky. Drápy mu slouží jako hřeby treter, společně s hrubými chlupy na chodidlech mu umožňují co nejlepší odraz. Ocas při běhu slouží jako kormidlo a umožňuje manévrování i při vysoké rychlosti.
Gepardi kořist vyhledávají zrakem. Potom se snaží se připlížit co nejblíže, teprve pak rychle vyrazí. Běh je totiž velice vyčerpávající, gepard se přehřívá a rychle se unavuje. Dokáže běžet asi jenom 200 m, pokud do té doby kořist nedostihne, lov vzdává.
Přesto je to nejúspěšnější samotářský lovec, až 70% jeho loveckých pokusů končí úspěchem. Loví převážně malé antilopy a gazely, příležitostně uloví i zajíce.
Gepardi nejsou takoví samotáři, jako ostatní kočkovité šelmy. Matka zůstává dlouho s odrostlými koťaty, sourozenci také často zůstávají spolu. Dospělí samci tvoří skupiny o dvou až pěti jedincích. Na některých místech, zvláště tam, kde nežijí žádné další velké šelmy, tvoří skupiny i 19 jedinců.
Gepardi se velmi snadno ochočí a cvičí. Už ve starém Egyptě a Indii byli cvičeni k lovu gazel. V zajetí se však jen velmi vzácně rozmnožují.
Je to jediná velká kočkovitá šelma, o které neexistují žádné zprávy, že by kdy napadla člověka.