Červen 2011

HM...=D

20. června 2011 v 20:03 | Adéla |  Netovej deník
Ahoj SB vlastně vůbec mě neobýháte....=D no to je jedno s timhle blogem budu dělat menší úpravy...takže nwm co =D

Film

14. června 2011 v 19:17 | Adéla |  Netovej deník
Ahojky dneska sem viděla na barrandově jeden ilm byl o zvířatech strašně se mi to líbilo byly tam sovi jako v jižní Americe pak v Antarktide bylimedvědi různý ty lišky polární mroži a dálší a pak tam byli Běluhi fakt pěkný =))) taky bych chtěla dělat jakobi tenhle pořad koukat na zvířata nebo je takhle fotit fakt pěkný =))

Clebryta č.1

12. června 2011 v 18:56 | Adéla
Ashley tisdale:

AshleyTisdale4.jpg Ashley Tisdale picture by jimmy123j

Želvi

11. června 2011 v 10:41 | Adéla |  Zvířata a příroda

Vidíte je?Někdy se stává že ne


Dlouhosrstá kolie

7. června 2011 v 18:43 | Adéla

Kolie dlouhosrstá


Povaha plemene

Je to krásný, působivý a elegantní pes mírné a přátelské povahy. Je neuvěřitelně inteligentní a aktivní. Miluje život v kruhu rodiny, výborně se snáší s dětmi. Hádky snáší velice špatně. Tito psi vycházejí velmi dobře s ostatními psy i domácími zvířaty. Svou rodinu věrně chrání, což z ní dělá výborného hlídače. Kolie je jemná, přítulná a velmi dobře ovladatelná. Obvykle není nervózní, ani agresivní. Potřebuje kontakt s člověkem. Neocenitelnou výhodou plemene je, že neloví zvěř a nemá potřebu se toulat.

Popis dlouhosrsté kolie

Toto překrásné plemeno dorůstá výšky 51 - 65 cm v kohoutku a dosahuje váhy 18 - 30 kg. Průměrná délka života je 12 - 14 let. Hlava je dlouhá a dopředu se zužuje, s plochou lebkou a černým nosem. Oči jsou madlového tvaru, středně velké a šikmo posazené. Uši jsou malé, polovztyčené a vysoce funkční. Kolie je schopna zachytit hlas ovčáka i na vzdálenost přes 1,5 km. Tělo je delší než výška v kohoutku. Má pevný a rovný hřbet. Ocas je dlouhý a nízko nasazený, na špičce ohnutý vzhůru. Přední nohy jsou rovné a svalnaté, zadní mohutné a šlachovité. Tlapky oválné s dobře vyvinutými polštářky a klenutými prsty. Osrstění je bohaté s hustou podsadou a dlouhými, rovnými a hrubými pesíky. Zbarvení je světle zlaté až sytě mahagonové s černými špičkami chlupů a bílými odznaky, tříbarevné (černé, tříslové a bílé) nebo modře mramorované s bílými, případně s tříslovými znaky.

Klasifikace FCI

Skupina 1- Ovčáci a honáčtí psi. Sekce 1- Ovčáci s pracovní zkouškou.

Základní péče o psa

Dlouhosrstou kolii je nutno přibližně jednou za týden důkladně učesat a vykartáčovat, především na místech, kde je srst hustější, se musí "pročesat" až na kůži, čímž se předejde tvorbě chuchvalců. Jinak je v zásadě srst kolie samočisticí. V období línání musíme kolii česat a kartáčovat denně. Pokud to není nevyhnutelně nutné, kolii nekoupeme. Když už se tak rozhodneme nejlepší doba je línání, kdy nejméně chlupů a kožich lépe proschne. Kolie je inteligentní pes a velmi rychle se učí. Její výcvik není náročný a hodí se i pro začátečníky. Výcvik by měl být spíše formou hry, tvrdou výchovu snáší velmi špatně. Díky své srsti snáší veškeré nepřízně počasí. Může být držena venku i v bytě. Dlouhosrsté kolii je však nutné poskytnout dostatek pohybu. Miluje nejrůznější sporty, aportování i hry s míčem.

Historie plemene kolie

Dlouhosrstá kolie pochází ze skotské nížiny a své jméno asi dostala po místním plemeni ovcí známém jako colley. Je to však ovčácký pes evropského původu a na území Velké Británie se nejspíše dostal společně s Kelty. Mezi předky této kolie se nejspíše nachází belgický, francouzský nebo německý ovčák i špic. Jako mnoho jiných psů vděčí za svou popularitu královně Viktorii. V šedesátých letech minulého století při návštěvě panství v Balmora ji tito atraktivní psi nadchli, a tak si několik kolií odvezla na windsdorský zámek. Dlouhosrstá kolie se v Anglii brzy stala vyhledávaným psem a od konce osmdesátých let byla populární i v USA. V roce 1940 sláva tohoto plemene ještě stoupla díky filmu Lassie se vrací. Původně je to pes ovčácký, dnes spíše společenský.

VIDEA plemene kolie dlouhosrstá

Pro videa s plemenem kolie dlouhosrstá klikněte ZDE

Kolie dlouhosrstá - Plemena psů, atlas psů - Kolie dlouhosrstá
Kolie dlouhosrstá - Plemena psů, atlas psů - Kolie dlouhosrstá
Kolie dlouhosrstá - Plemena psů, atlas psů - Kolie dlouhosrstá
Kolie dlouhosrstá - Plemena psů, atlas psů - Kolie dlouhosrstá
ZDROJ- http://kolie-dlouhosrsta.hafici.cz/


Šimpanzové

1. června 2011 v 18:59 | Adéla |  Zvířata a příroda
kibale12645
Šimpanz učenlivý (Pan troglodytes)
kibale1645
Gueréza červená (Procolobus badius) |
Národní park Kibale forest
Národní park Kibale forest se nachází v předhůří pohoří Ruwenzori (UNESCO) neboli "Měsíčních hor"(Mountanis of the Moon) a táhne se jako pomyslný had na hranici s Demokratickou republikou Kongo, kde krajinu tvoří tropickým horský les spolu s listnatým horským lesem, je navíc propojen systémem zrádných bažin a kde se vyskytuje velké množství ptáků, ale především pro nás milovníky primátů, nejvyšší koncentrace primátů na světě. Pravděpodobně jediné místo v Ugandě, kde lze pozorovat a nafotit volně žijící populaci šimpanzů, gueréz, a mnoha dalších primátů, Šimpanz učenlivý (pan troglodytes) byl však určitě tím největším lákadlem. Pokusíme se vydat spolu s Tiborem do horského lesa v doprovodu nosičů a zkušeného stopaře, k pozorování a fotografování volně žijících divokých šimpanzů a ostatních primátů. Cesta k samotnému parku není opravdu žádný med a pokud se rozhodnete cestovat směrem od Murchison Falls, stejně jako my, připravte se na opravdu pekelný zážitek, kde si s velkou jistotou užijete typickou Africkou "massage way"!
kibale4645
Gueréza pláštíková (Colobus guereza)
Zdroj- http://www.photonature.cz/nabidka/prodej-fotografii/62-fotografovani-simpanzu-v-africe.html