Červenec 2011

Chvilička

30. července 2011 v 22:24 | Adéla
Ahojky sem tu na chvíli...zítra možná jedu domu tak bych už normalně obíhala...ale eště nwm a hlavně zítra mám narozky...těším se =D =D

Pro mé SB/Affs

26. července 2011 v 20:37 | Adéla =) |  Netovej deník
Ahojky Sbénka =)) dneska sem přijela na 1 den z chalupy...a zítra tam zase jedu tak se omouvám že sem to sem nenapsala...nestihla sem to a takže vás nebudu obíhat ale hned jak přijedu...oběhnu =))) eště nwm kdy přijedu ..ALE MOC DĚKUJU ŽE STE MĚ OBÍHALI...MOC SI TOHO VÁŽÍM=)))

Severus Snejp-Alan Rickman

21. července 2011 v 14:49 | Adéla =)

Narodil se:

9. ledna 1958 nebo 1959 čarodějce Eileen Lloydové Princeové, provdané Snapeové a mudlovi Tobiasovi Snapeovi, je tedy čarodějem dvojí krve. Patnáct let byl profesorem lektvarů na bradavické Škole čar a kouzel, šestnáctý rok vyučoval obranu proti černé magii. Je nejméně oblíbeným profesorem Harryho Pottera, ke kterému se od začátku chová s despektem a záští. Severus Snape má zažloutlou sinalou pleť, studené prázdné černé oči, hákovitý nos a mastné černé vlasy po ramena a žluté zuby. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná "přerostlého netopýra". Právě v toto zvíře se sám Snape doopravdy dokáže přeměnit.

Dětství a školní léta

O Snapeově dětství před příchodem do Bradavic jsou známy jen útržkovité informace: z knih vyplývá, že manželství jeho rodičů pravděpodobně nebylo příliš šťastné a že malý Severus měl enormní zájem o magii ještě předtím, než nastoupil do Bradavic - podle slov svých spolužáků znal už při svém příjezdu "více kleteb než půlka studentů sedmého ročníku". Tato informace svědčí také o jeho nadprůměrném nadání. Harry se v pátém díle Harry Potter a Fénixův řád učí od Snapea nitrobranu, aby se jeho mysl nespojovala s myslí lorda Voldemorta. Jednou se mu podaří spojit se s myslí Snapea a vidí, jak muž s hákovitým nosem křičí na ženu, za jejímiž zády se krčí malý černovlasý chlapec. Mladý Snape leží na posteli a očividně se nudí, tak sesřeluje hůlkou mouchy ze stropu. Chlapec se snaží nasednout na koště, ale nejde mu to a děvče vedle něj se mu směje. V pátém díle se také Harry ponoří do myslánky se Snapeovými vzpomínkami. Tam uvidí Snapea, asi patnáctiletého, jak píše NKU z obrany proti černé magii, ve třídě jsou také James Potter, Sirius Black, Peter Pettigrew a Remus Lupin, a také píší práci. Když hodina skončí, jdou tito čtyři k jezeru, kde si dívky máčí nohy ve vodě. Je mezi nimi i Harryho matka. K jezeru jde také Snape. Když ho James a Sirius spatří, začnou na sebe všichni tři navzájem vrhat různé kletby. Nebelvírští jsou v přesile a tak se za Snapea postaví Lily, ale v jednu chvíli se zasměje vtipu Jamese Pottera a uražený a rozzuřený Snape ji za to nazve mudlovskou šmejdkou. Lily se otočí a odchází pryč. V sedmém díle Harry Potter a Relikvie smrti se dozvídáme ze Snapeovy vzpomínky, že se s Lily znali od dětství. Obdivoval její magii a seznamoval ji se světem kouzelníků, který zná díky matce lépe než Lily, jejíž příbuzní jsou mudlové. Toto přátelství ale vadí Lilyině sestře Petunii, která žádné čarodějné schopnosti nemá, a které Snape vadí, protože je ze čtvrti, která nemá dobrou pověst a navíc jí bere sestřinu pozornost. Snape nemá Petunii rád, protože je jen mudla. On i Lily dostanou dopisy z Bradavic a Petunie natolik žárlí, že se s Lily přestane bavit. Tento vztah není nikdy napraven. Na škole je Snape zařazen do Zmijozelu, zatímco Lily je v Nebelvíru. Snape vyniká v předmětech lektvary a obrana proti černé magii (v jeho případě spíš jenom černé magii). Mezi zmijozelskými se Snape mění, žárlí na Jamese Pottera a jeho přátele, protože si s Lily čím dál víc rozumějí. Navzdory tomu mu jednou James Potter zachrání život, když málem padne do léčky, kterou mu nastražili se Siriusem Blackem. Za to ho Snape nenávidí ještě víc. On si s Lily přestává rozumět, poslední kapkou je chvíle, kdy ji Snape nazve mudlovskou šmejdkou. I když se jí omlouvá, jejich názory jsou natolik různé, že se jejich cesty již nikdy nespojí.

Mládí

Snapeova láska k ní však stále přetrvává. Stane se sice stoupencem lorda Voldemorta, tzv. smrtijedem, ale když se dozví, že věštba, kterou vyslechl od profesorky Trellawneyové v hostinci U Prasečí hlavy a donesl lordu Voldemortovi, se týká jejího syna a že je lord Voldemort chce zabít všechny, žádá Voldemorta, aby ji ušetřil. Navštíví také tajně ředitele školy Albuse Brumbála a prosí ho, aby Lily zachránil. Brumbál mu řekne, že se mu hnusí, protože chce zachránit jen Lily, ale ona že nikdy nebude bez syna a muže šťastná. Tak ho Snape poprosí, aby je zachránil všechny, že pro Brumbála udělá protislužbou cokoli. Jenže Lily položí život za svého syna a Snape je zcela zdrcen. Brumbál ho požádá, zda by mu pomohl ochránit to, za co Lily položila život a co tu po ní zbylo a to je Harry. Snape mu to slíbí, ale nechce, aby se to kdokoli kdykoli dozvěděl. Zhruba v této době požádá lord Voldemort Snapea, aby dělal špeha v Bradavicích. Tehdy dostane místo profesora lektvarů a ředitele zmijozelské koleje.

Profesor v Bradavicích

Ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 vstoupuje Severus Snape do Fénixova řádu. Albus Brumbál, který jej přijímá, tvrdí, že Snape lituje svých činů a že on mu věří. Do Voldemortova pádu tedy fungoval jako dvojitý agent. Vystavoval se smrtelnému nebezpečí ze strany Voldemorta a smrtijedů jen proto,aby ochránil syna Lily Potterové- Harryho.Přestože je nepopiratelným odborníkem na lektvary a vynikajícím kouzelníkem, jeho pedagogické metody jsou značně rozporuplné. Svým studentům se často vysmívá a ponižuje je a viditelně nadržuje své vlastní koleji. Velice rád strhává body nebelvírskám studentům, které nenávidí ještě více, než ostatní. V první knize Harry Potter a Kámen mudrců ho Harry se svými přáteli podezírají, že chce ukrást Kámen mudrců pro Voldemorta, na konci knihy se však dozvídáme, že Kámen chtěl ukrást profesor Quirrel a Snape ho ochraňoval. Také rok po roce usiluje o místo profesora obrany proti černé magii, které mu patnáct let ředitel Albus Brumbál nepřidělil. Teprve poslední rok svého působení v Bradavicích toto místo získá. Nutno dodat, že velmi pozvedne úroveň tohoto předmětu. Na konci téhož školního roku, při napadení Bradavic smrtijedy zorganizovaném Dracem Malfoyem, zabije odzbrojeného Albuse Brumbála kletbou Avada Kedavra. Tento čin je však spáchán na přímou žádost samotného Albuse Brumbála. Po pokusu o zničení jednoho z viteálů, je Brumbál postižen kletbou, která ho pomalu zabíjí. Blízká smrt je pro něj tedy nevyhnutelná. Protože ale věří, že Draco Malfoy se ještě může změnit, nechce aby ho zabil. Proto si na Snapeovi vyžádá slib, aby ho zabil sám, namísto Malfoye. Snape pak uprchne společně se smrtijedy na neznámé místo. Krátce poté se Voldemort dostává k plné moci a Snape se stává bradavickým ředitelem. I když je na straně dobra, podaří se mu až do úplného konce klamat Pána zla. Ten ho zabije jen proto, že se domnívá, že Snape se zabitím Albuse Brumbála stal právoplatným majitelem Hůlky osudu, jenže hůlka sice patří kouzelníkovi, který předchozího majitele porazil nebo zabil, ale Brumbála před smrtí odzbrojil Malfoy a toho později odzbrojil Harry. Právoplatným majitelem hůlky je tedy Harry a Snape zemřel zbytečně.


Severus Snape a Lily Evansová- vdaná Potterová

Harry se příliš podobá svému otci, na kterého má Snape jen ty nejhorší vzpomínky. Ti dva k sobě nikdy nenajdou cestu, ale přetrvávající láska k Lily způsobí, že Snape nikdy Harrymu doopravdy neublíží a když mu hrozí smrtelné nebezpečí, vždycky ho chrání. Byl to on, kdo mrazivého večera poslal k Harrymu svého patrona v podobě stříbrné laně, což byl mj. také patron Lily Potterové a předal mu pravý meč Godrika Nebelvíra, aby jím mohl zničit jeden z viteálů. Smrt Severuse Snapea je o to bolestnější, že nám byla ukázána pravá tvář tohoto muže až po jeho smrti, kdy si Harry prohlédne jeho vzpomínky, které mu Snape předá těsně před svou smrtí. Teprve tehdy Harry zjišťuje, že Snape ho celou tu dobu chránil. Se Severusem Snapem odchází také poslední spojka Harryho s minulostí rodičů a jejich přátel.
P.S myslím že je to úžasnej článek ;)
Zdroj-http://maccekk.blog.cz/0908/severus-snape#komentar92047701


A jestli ste nikdo neviděl ten film...dám vám stránku jen napište do komentářů ;)

Jaká fotka se vám nejvíc líbí =D

21. července 2011 v 11:44 | Adéla =) |  Něco o měhm...tak jakej? =D

Horor

20. července 2011 v 14:47 | Adéla =) |  Netovej deník
Ahoj tak denska sem se koukala na horor podle skutečný událost(ve 3:15 zemřeš)je z roku 2005 a eště sem ho neviěla...musím říct je to hnusný!A chudáci ta rodina....viděli ste to někdy?


URL:http://www.csfd.cz/film.php?174239
13. LISTOPADU 1974 OBDRŽELA POLICIE ŠÍLENÝ TELEFONÁT, KTERÝ JE ZAVEDL DO OCEAN AVENUE 112 V AMITYVILLE, LONG ISLAND. UVNITŘ ROZLEHLÉHO DOMU SE JIM NASKYTLA DĚSIVÁ SCÉNA - CELÁ RODINA DEFEOVÝCH BYLA ZAVRAŽDĚNA. V NÁSLEDUJÍCÍCH DNECH SE RONALD DEFEO, JR. PŘIZNAL K TOMU, ŽE POSTUPNĚ ZASTŘELIL SVÉ RODIČE A ČTYŘI SOUROZENCE, A TVRDIL, ŽE HLASY V DOMĚ HO VEDLY KE SPÁCHÁNÍ TĚCHTO HRŮZNÝCH VRAŽD. O ROK POZDĚJI SE GEORGE A KATHY LUTZOVI A JEJICH DĚTI STĚHUJÍ DO TOHOTO DOMU A VĚŘÍ, ŽE BUDE JEJICH VYSNĚNÝM DOMOVEM. ALE KRÁTCE POTÉ, CO SE ZABYDLÍ, ZAČNOU SE DÍT PODIVNÉ A NEVYSVĚTLITELNÉ VĚCI, ZE VŠECH KOUTŮ DOMU SE OZÝVAJÍ PODIVNÉ HLASY

Co je to tajfun?

18. července 2011 v 14:57 | Adéla =)

Co je hurikán

Hurikán Francis
Hurikán nebo tajfun je označení pro tropickou cyklonu. Prvně uvedený název se používá pro cyklony v Atlantiku a tajfun značí ty v Pacifiku. Atlantické i pacifické cyklony fungují na stejném principu. Existuje však několik druhů cyklon. Je-li rychlost větru cyklony u země nižší než 17 m/s, nazývá se tropickou tlakovou níží, do rychlosti 33 m/s je to tropická bouře a nad touto rychlostí se jedná o skutečný hurikán nebo tajfun. Hurikány se dále rozdělují podle Saffir-Simpsonovy stupnice od 1 do 5, kde pětka je nejsilnější.

Jak hurikány vznikají

Pro vznik hurikánu je nutná dostatečná teplota mořské vody. Je nutné aby byla vyšší než 26,5 °C do hloubky padesáti metrů pod hladinou. Také se musí formovat alespoň 5 ° severně nebo jižně od rovníku, aby Corriolisovo zrychlení bylo dostatečně výrazné (viz dále) a teplota vzduchu se stoupající výško by měla rychle klesat. Takové podmínky často nastávají na východním pobřeží Afriky, kde se formují všechny hurikány v Atlantiku.
Hurikán Kate
Když je voda dostatečně teplá, velmi rychle se odpařuje. Vodní pára stoupá vzhůru do výšek s nižší teplotou vzduchu kde kondenzuje a tím uvolňuje další obrovská množství tepla. Teplý vzduch stoupá čím dál tím rychleji. Masy stoupajícího vzduchu pod sebou zanechávají "volný prostor" - oblast s nízkým tlakem vzduchu - který je okamžitě zaplněn okolním chladnějším vzduchem, který se také ohřívá a cyklus pokračuje. Na vzduch sbíhající se do oblasti vznikající cyklony působí Corriolisovo zrychlení. Jak vítr mění svou vzdálenost od osy otáčení Země, je stáčen obdobně, jako kulička, kterou byste z okraje točící se gramofonové desky chtěli cvrnknout do středu. Proto se hurikány na severní polokouli točí proti směru hodinových ručiček a na jižní naopak.
Pro další vývin cyklony je nutné, aby se vytvořilo oko hurikánu, kterým bude studený vzduch z horních vrstev atmosféry klesat k zemi, čímž se uzavře cyklus výměny tepla. Cyklona pak bude tvořit tepelný stroj, který ke své funkci potřebuje pouze jeden zdroj energie a to teplou mořsko hladinu. Vznik je způsoben rotací cyklony, která ze středu díky odstředivé síle vytlačuje těžší vlhký vzduch. Hurikán je nyní zformována a připraven k životu.

Jakou mají sílu

Energie vložená do hurikánu je neuvěřitelná. Jeho mechanický výkon je asi 2 miliardy kilowatů (2,1x1012 W). Během své 15-ti denní pouti potom vykoná práci 3 tisíce miliard megajoulů (3x1018 J) - to je energie výbuchu třiceti vodíkových bomb. Spotřeba cele zeměkoule je miliarda kilowatů, takže výkon jednoho hurikánu by mohl zásobovat svět elektřinou jako jedna velká elektrárna. Skutečná energie hurikánu je však ještě asi třikrát vyšší, protože tepelný stroj, kterým hurikán je, má účinnost kolem 30-ti %.
Rychlost větru v hurikánu pátého stupně přesahuje 250 km/h a podtlak v jeho oku dokáže zvednout vlny až do výše 30 m. Právě toto jsou síly, které ničí lidská obydlí. Jak nám to nedávno předvedl hurikán Katrina nebo loňský Ivan.

Hurikány nezabíjí, zabíjí lidé

Již loni, po hurikánu Ivan, USA kontrolovaly evakuační plány, vytipovávaly potenciální záplavové oblasti. Vědci varovali, že velký počet hurikánů běžný jev. Přesto, že se všechno vědělo, nic se nedělalo. Byl to podobný stav jako před útoky na New Yorská dvojčata. Nikdo nechtěl věřit, že by hurikány mohly udeřit v takové síle. Ale i přesto hurikán Katrina téměř nezabíjel. Sám o sobě přinesl smrt několika desítkám lidí. Až následné protržení hrází způsobilo katastrofu. Záchranné operace byly pořádně nastartovány až po příjezdu prezidenta G. W. Bushe. I když byly z velké části jen divadlo pro prezidenta a televizní kamery. Rozsah škod je takový, že je nezbytné, aby se záchranných akcí účastnili všichni schopní lidé a ne pouze civilní garda.


(DALA JSEM TO SEM PROTO PROTOŽE SE NA JAPONSKO ŘÍTÍ TAJFUN...JE JICH JAPONCŮ HODNĚ TAKŽE NECHCI ABY UMŘELI...NEPŘEJUJIM ABY UMŘELI...ALE JE JICH STRAŠNĚ HODNĚ =D ALE PROSTĚ ZABÍHJÍ VELRYBY ATD.A DÁVAJ SI TO DO HAMBURGERŮ....ALE ZASE UŽ TAM MĚLI ZEMĚTŘESENÍ(NĚKOLIK)A TSUNAMI TAKŽE BY TO UŽ STAČILO....

Padna červená

17. července 2011 v 21:11 | Adéla=) |  Zvířata a příroda
Ahoj tak tady je pár obrázků pandy červený =))


Harry Potter

15. července 2011 v 19:54 | Adéla
Ahojky tak sem byla včera s kámošem na Harrym Potterovi bylo to dorbý...ale na to že to bylo záverečný tak to mohlo být lepší...ale jinak v poho..=) ale tý jo už od 1 dílu ((nwm proč ale)sem měla ráda Severuse Snejpa =D prostě to byl takovej simpaták....no a tam se ukázalo že se s tou mámo Hrryho znal už od malička a miloval jí ...(s Voldemordem neměl vlastně nic společnýho...i Brumbál v tom měl prsty no ale Voldemort zabil toho Snejpa...spíš ten jeho hat(naginy) a Harry s Hermionou a s Ronem to viděli pak šli za nim a on řek a ti prostě vezmou jeho slzu a at se na to koukne....kouknul a tam byla jeho máma jak se už odmalička znali...jak byli kamári jenomže potakala tátu Harryho(Jamse)a James do něj třeba strkal atd.takže chudák snape .....ale bylo zajímavý že stou mámou měli společnou lan...jako patron Snape Harryho několikrát zachránil dělal jako že ho nemá rád byl to takovej drsnák...ale nebyla to pravda Harryho moc miloval...jedna scéna tam byla jakože Harry prostě musí umřít a on opravdu?Jinak to nejde?A Brumbál že ne...a on vám tak přirostl k srdci?Takže fakt dobrý někdo tohle nebude chápat ale Snajp je prostě úžasnej a celkem se mi líbí xD ale fakt ikdyž doopravdy vipadá hodně jinak ;)...ale jinak doporučuju ;)


Alan Rickman -je libovej fakt ;)

Alan Rickman
Alan Rickman

Amanda Lepore

14. července 2011 v 11:13 | Adéla =)
Ahojky tak tohle je hrozná ženská podle mě...jak vipadá..(vůbec jí neznám ale na google sem si dala Amanda....a ona mi tam vijela no twl fuj!Ta musela mít milion plastyk

Amanda Lepore

Milionáři

13. července 2011 v 20:14 | Adéla =)

Potkali se dva novopečení milionáři. "Proč chodíš ve smutku?"
"Ale, zemřela mi žena. Nejprve jezdila ve škodovce. Rozflákala ji a nic se jí nestalo. Pak nabourala audinu a zase to bez úhony přežila. Nakonec chtěla závodit, prý ať jí koupím jaguára..."
"A koupil jsi jí ho?"
"Koupil. Jenže když ho chtěla dostat do garáže, tak ji sežral."


Opouští Berlín - Německo 06/07/2011

13. července 2011 v 13:28 | Adéla =)
01~33.jpg02~28.jpg03~29.jpg04~21.jpg
Zdroj
http://avrillavigne.blog.cz/

Gossip girl

13. července 2011 v 13:24 | Adéla =)
http://www.latin.cz/uvod/odkazy/serialy/gossip_girl/17.jpg

Něco pro zasmátí

13. července 2011 v 11:38 | Adéla =)
Zvláštní pes
Relax
LevAlkoholikLehárko
Dalaší obrázky příště xD

Tady je zdroj-
http://www.zasmejse.cz/vtipne-obrazky/k_v32-zvirata.html?list=2

SB/Affs news

12. července 2011 v 14:17 | Adéla =)
Ahojky do by se chtěl stát mím novým SBéčkem tak do komentů:

Přezdívku:
Blog:
A tot vše ;)

Emma Watson

12. července 2011 v 11:57 | Adéla =)
Objevila se další úžasná fotky Emmy fro časopis Marie Claire. Mě osobně se více lí bí ty dlouhé vlasy...ale už sem mi to ani nevadí ale stejně se mi na ní víc líbí ty dlouhé...uvidíme, jestli Emma vůbec plánuje, že se navrátí ke své "staré" image.


Desing

11. července 2011 v 14:50 | Adéla =)
Dělá se na desingu...tak prosím omluvte rekonstrukce ...děkuju za pochopení ;)

Avril Lavigne Berlín 06/07/2011

11. července 2011 v 12:48 | Adéla =)
avril-auf-der-bread-und-butter.jpgavril-in-berlin.jpgavril-lavigne-im-rockstyle.jpgavril-lavigne-in-berlin.jpg
Zdroj-http://avrillavigne.blog.cz/

2...Ženy =D

11. července 2011 v 12:26 | Adéla =)

"Včera se o mě dvě ženy praly!"
"To není možné."
"Ale ano! Jedna křičela: "Jen si ho seber a táhni!", a ta druhá "A co bych s ním asi tak dělala!"


Amális a Keksinka ;)

10. července 2011 v 13:57 | Adéla =) |  Moje zvířata
Ahojky tak tady další fotky MÍCH zvířátek ;)...NEKOPČIT PROSÍM!

Pro SB/Affs ;)

9. července 2011 v 19:58 | Adéla =)
Pro vás ;)
A chcete se stá mím SB/Affs ;)?Tak mi napošte na blog ! =D