Srpen 2011

Škola

31. srpna 2011 v 20:22 | Adéla =)
Ahojky zítra už je zase ta prokletá škola to je hrůza ;( dohodla sem se s mojí kámoškou že za ní půjdu a zazvonim a půjdem spolu hledat naší novou třídu budem twl jak malí dementi =DD ...jako kdyby teprve začínali prázdniny ani sem si na to nezvykla ;) hlavně zase stávání do školy omg hrůza! =( budu mít bový učitelky moc natšeá nejsem sou dost otřesný sou to spíš takový starší babičky =DD no tak hodně štěstí všem kdo jdou zaee do školy =))

Lasice hranostaj

29. srpna 2011 v 19:51 | Adéla |  Zvířata a přírodaLasice hranostaj - klikněte pro zobrazení detailuLasice hranostajautor snímku: Rostislav Stach (www.fotolovy.cz)
třídasavci - Mammalia
řádšelmy - Carnivora
čeleďlasicovití - Mustelidae
rodlasice - Mustela

Vzhled

Protáhlé, velmi štíhlé a pružné tělíčko má i s deseticentimetrovou délkou ocasu cca. 25 centimetrů. Váha se pohybuje okolo dvou set gramů. Samci bývají výrazně věší než samice.
Zbarvení kožíšku hranostaje je odlišné pro horké letní měsíce a chladná období roku. Já jsem měla tu čest zahlédnout ji v jejím zimním oblečku, u kterého převažuje čistě bílá barva. Protože slezl sníh, tak snad ani nebylo možné ji přehlédnout. Rychlé pohyby ve spadaném barevném listí v kontrastu s bílou kožešinou, toho by si snad všiml každý. Jen velká škoda, že jsem s sebou neměla fotoaparát. Bílý pokryv těla snad jen trochu kazí černou špičku ocásku.
Ta zůstává i v létě. K ní se přidává odstín od světle hnědé, přes červenohnědou až k tmavě hnědé barvě. Přičemž oblast břicha zůstává stále jasně bílá nebo se jemně zbarvuje do žlutobíla. Ne vždy se ale dokonale nebarví. Především v jižnějších částech světadílů si buď lasice nechávají své letní ošacení nebo jej mění jen částečně a stávají se z nich tak strakatá zvířata. Celá srst přitom zůstává hustá a dlouhá. Lasice hranostaj přelínává nejprve na břiše, na krku a pod ocasem.
A právě pro barvu svého kožichu byla tato malá šelma hlavně dříve dosti lovena. Jako tzv. hermelín zdobila pláště nejednoho z vladařů.

Rozšíření

Lasice hranostaj má své rozšíření podmíněné severní polokoulí. Má raději chladnější oblasti takže v Evropě se spíše vyhýbá místům jako jsou Středomoří či Balkán. Obývá také Severní Ameriku a celou Asii.
Nejraději ze všeho má tundru a lesy mírného pásma. Zde se pohybuje převážně v lesních a křovinatých porostech. Nevyhýbá se však ani loukám či polím. Ráda má dokonce i bažinaté oblasti.
V rámci biotopu se zdržuje od nížin až po vysoké vrcholky hor- až 2000 metrů nad mořem. Nebojí se se svým obydlím přiblížit až do blízkosti lidských sídel. Doupě si častokrát buduje v zemních děrách, dutinách zdí, také ve stodole nebo pod podlahou ve stáji.


Minerva McGonagallová

15. srpna 2011 v 13:33 | Adéla


Minerva McGonagallová (* 4. říjen 1925) je zástupkyní ředitele Bradavic, později ředitelkou, ředitelkou nebelvírské koleje, od prosince 1956 profesorkou přeměňování (všechny předchozí funkce převzala po Albusi Brumbálovi). Patří mezi nejlepší čarodějky, je jedna ze sedmi registrovaných zvěromágů (bere na sebe podobu mourovaté kočky). V knize se poprvé objevila již v první kapitole.
Je vysoká a přísně vyhlížející. Má černé vlasy svázané do drdolu a nosí smaragdově zelené šaty a špičatý klobouk nakloněný na jednu stranu. Nosí hranaté brýle. Je přísná, ale spravedlivá. Neprojevuje moc často emoce, i když vše cítí. Když se projeví, může to být pro ostatní šok. Harry tvrdí, že jedna z nejhorších věcí, kterou v životě slyšel byl výkřik profesorky McGonagallové na konci sedmého dílu, když se dozvěděla o tom, že je Harry mrtvý. V mládí studovala v nebelvírské koleji.
Byla s Brumbálem, když svěřoval Harryho do péče Dursleyových. Je fanynkou famfrpálu, a tak v prvním díle dostala Harryho do nebelvírského famfrpálového týmu, v témže roce přeměnila šachové figury, aby byly schopny samy hrát šachy - to byl jeden z úkolů, kterými musel Harry projít, když chtěl získat Kámen mudrců. Kvůli své spravedlivé povaze neuznávala profesorku Dolores Umbridgeovou, která působila v pátém díle na škole jako vrchní vyšetřovatelka a později jako ředitelka. V té době také strávila čas v nemocnici sv. Munga poté, co byla zasažena kletbou, když protestovala proti vyhnání Hagrida z Bradavic. Na konci šestého dílu se stala po smrti Brumbála na chvíli zastupující ředitelkou Bradavic, ale kvůli chopení moci Voldemortem byla v sedmém díle nahrazena dvojitým agentem Severusem Snapem. Na konci sedmého dílu pustí Amycuse Carrowa do havraspárské společenské místnosti, když hledá svou sestru Alektu. Když se Amycus snaží svést Alektinu vinu ze zavolání Voldemorta na studenty, McGonagallová okamžitě zasahuje, Amycus jí nakonec plivne do tváře. To vyprovokuje Harryho, schovaného pod neviditelným plášťem, který se odhalí a použije proti Amycusovi kletbu Cruciatus. Poté, co získá informace od Harryho, zburcuje školu k odporu proti Voldemortovi a protože neví, že Snape je stále na jejich straně, vyhodí ho ze školy. Pak organizuje bitvu o Bradavice a nakonec bojuje spolu s Kingsley Pastorkem a Horaciem Křiklanem proti samotnému Voldemortovi. Po smrti Severuse Snapea se stala bradavickou ředitelkou znovu, ale již jí nebyla v době, kdy se odehrával epilog posledního dílu, jak uvedla J. K. Rowlingová, odešla do důchodu.

Futurama vs. Simsnovi

14. srpna 2011 v 11:33 | Adéla |  Reklamy
Ahojky co si myslíte futurama je lepší nebo simsnovi?Podle mě jsou už ty některý díli ze simsnových už jako okopírovaný odtichg starších ale pořád se mi to líbí...ale nwm jakou bych dala ;)))

Medojed kapský

13. srpna 2011 v 16:23 | Adéla |  Zvířata a příroda

Vzhled
Medojed kapský je šelma patřící do skupiny lasicovitých, stejně jako jezevec lesní, vydra říční, tchoř světlý i tmavý nebo lasice kolčava či lasice hranostaj. Pro tyto živočichy jsou společné krátké nohy, velmi ohebná páteř a pachové žlázy v blízkosti řitního otvoru.
Medojed Čert - klikněte pro zobrazení detailuMedojed Čert Tato středně velká šelma dosahuje délky 70-90 centimetrů a výšky do 30 centimentrů. 2) Z toho 20-30 centimetrů patří jenom délce ocasu. 3) Pro medojeda je typická široká, zploštělá hlava s krátkýma ušima a malýma očima. Svrchní pruh jeho srsti je zbarven štříbřitě šedou barvou. Tento šál se medojedovi line po hřbetě a to od hlavy až po ocasní část. Zbytek těla je zbarven černě. Kromě hrubé srsti má medojed také silnou vrstvu kůže, která je volná. Jeho krátké silné nohy jsou vyzbrojeny velkými drápy, které používá při lovu, na obranu nebo k hrabání v písčité zemině.
Medojed kapský v dospělosti váží 7-12 kilogramů. 3) Některé zdroje dokonce uvádějí až 15 kilogramů. 2) Přičemž bývá znatelný rozdíl mezi samcem a samicí. Samci bývají obvykle robustnější.

Rozšíření

Medojed kapský je původně africkým druhem. Najdeme ho takřka na celém kontinentu, včetně okrajů pouští. Žije ale také v savanách, lesnatých nebo skalních oblastech. Kromě Afriky se s ním můžeme ve volné přírodě setkat i v Malé Asii, kam byl zavlečen jako nepůvodní druh.
V České republice se můžeme na medojeda kapského přijít podívat do pražské zoologické zahrady. V našem hlavním městě úspěšně chovají páreček těchto šelem.


Syslík

13. srpna 2011 v 13:12 | Adéla |  Zvířata a příroda

Vzhled

Tento okatý hlodavec z čeledi veverkovitých má hustý, pískově zelenavý kožíšek. Toto zbarvení mu vydatně pomáhá při maskování se v místech, kde se pohybuje. Je o něco větší než jeho příbuzná - veverka. Na rozdíl od veverky má ale krátký ocas, malé ušní boltce a přiléhavou srst.
Sysel obecný - klikněte pro zobrazení detailu

Demi Lovato

12. srpna 2011 v 13:06 | Adéla
Tady je pár obrázků demi ;) myslím ýe jí to tam fakt sluší

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Selena Gomez

10. srpna 2011 v 17:01 | Adéla

A je to tady! A YEAR WITHOUT RAIN získalo zlatou desku! Toto je v pořadí 2 zlatá deska Seleny hned po Kiss & Tell, kterou získala minulý rok na své narozeniny. Zlatou desku Seleně předal Ken Bunt z Hollywood Records. Po celém světě se prodalo 500.000 kopií AYWR!

Ema Watson

6. srpna 2011 v 12:41 | Adéla
Jméno: Emma Watson
Záliby: hokej, házená, tenis a atletika
Datum narození:15.04.1990
Místo narození: Oxford, Anglie
Záliby: Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.


Životopis:
Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.

Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát. Samozřejmě za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami

Alan Rickman

6. srpna 2011 v 11:57 | Adéla
Aalan rickman - alan-rickman photo

Ahojky já si myslím že Alan Rickmn je nejlepší herec(aspon pro mě) hraje úžasně no prostě boží =)) hrál v hodně filmech hrál např.harry potter(všechny díly) , sněhový dort a láska nebeská atd. =))