Říjen 2011

Halloween

31. října 2011 v 19:21 | Adéla =)
Ahojky tak Halloween mám ho ráda...ale bohužel se v ČR moc neslaví no vlastně vůbec v Americe ale jo ...v noci 31. Října na 1. Listopadu se v některých zemích slaví svátek Halloween. Tento svátek je pro nás Čechy asi těžko pochopitelnej ale i my máme jeho obdobu.

Říká se Trick-or-treth, což znamená Dej mi koledu nebo ti něco provedu.Nám to připadá jako fráze, ale pro Američany to jenom fráze není. Opravdu pokud dětem nedají koledu, tak tomu dotyčnému něco provedou nejznámější je asi házení vajíček na dům, ale oblíbenější v Americe je, že se dá do pytlíku hovno(nevím jak to mám říct slušně) a to celé se zapálí a dá se to před dveře. Člověk se to začne snažit udupat, aby to přestalo hořet a dál to myslím ani nemusím popisovat. Nevím, jak vy ale já bych jim tu koledu radši dala.
Halloween-dyne-se-sladkostmi
Názvy jsou různé: Halloween, předvečer svátku Všech svatých... vlastně my sí dáváme spíš výzobu než aby sme chodili po barácích a tam tloukli na dveře a prosili o bonbony a chodili v maskách když se nad tím zamyslím strašně mě to štve ty jo bonbonky zadara super =DDD tady je pár obrázků:


Na Wikipedii si můžete přečíst příběh o Jackovi. Tento příběh je o Halloweenu. Doporučuju si ho přečíst =))
Halloween-zvracejici-dyne

Twilight sága

29. října 2011 v 16:15 | Adéla=))
Ahoj lidi už strašně se těším nemůžu se dočkat je to fakt bezva film příjde d kin 16na17istopadu bude to půlnoční premiéra...tý jo teda nwm jestli půjdu zrovna s kámošema na půlnoční premiru ale určitě tam půjdu =DD

tady pár fotek z natáčení:

Horácio Křiklan

26. října 2011 v 19:26 | Adéla =)
Horácio Křiklan (v originále Horace Slughorn) se v sérii objeví až v šestém díle. Býval učitelem lektvarů a ředitelem zmijozelské koleje v Bradavicích. Na tato místa pak postupně nastoupil znovu.

Na místo profesora lektvarů nastoupil na žádost Albuse Brumbála. Hlavní zásluhu na přesvědčení Křiklana má Harry Potter, kterému se nevědomky povedlo Křiklanovi připomenout dřívější oblíbené a slavné studenty, s nimiž Křiklan stále komunikoval do doby, než se ho smrtijedi pokusili přemluvit, aby rozšířil jejich řady. Jmenováním Křiklana do funkce profesora lektvarů Brumbál sledoval zřejmě mnohé záměry. Mimo jiné také doufal, že od Křiklana získá vzpomínku, která se týká lorda Voldemorta.

Tuto vzpomínku se Harrymu podaří získat za pomoci lektvaru felix felicis a Hagrida. Hagridovi zemře pavouk Aragog. Tento pavouk patřil mezi akromantule, jejichž jed je velmi cenný, což Křiklana naláká na pavoukův pohřeb, kde mrtvého spolu s Hagridem zapijí. Poté, co mu Harry řekne, že jeho matka, jedna z jeho nejoblíbenějších žáků, obětovala život za svého jediného syna, i když nemusela zemřít, opilý daruje Harrymu vzpomínku, ve které říká Raddleovi o viteálech a že není bezpečné, ale ne nemožné dělit duši na více částí. Brumbál se jen potřeboval ujistit, jestli se Raddle dozvěděl od Křiklana o možnosti stvoření více viteálů.

Křiklan také Raddlea upozornil, že je rozhodně lepší zemřít než zůstat na světě s pomocí takového viteálu. Tom se zeptal: "Jak se dá rozdělit duše?" Horácio mu odpověděl téměř otcovsky: "Měl bys chápat, že duše má zůstat nedotčená a celistvá. Její rozdělení je zločinem, je to proti přirozenému běhu světa." Řekne mu také, že k rozdělení duše dojde při činu nejhrubšího násilí a největšího zla - vraždou, která kouzelníkovi roztrhne duši. Tuto odtrženou část lze zaklínadlem vtělit do již existujícího jsoucna. Tím vznikne viteál. To ovšem Raddlea tolik nezajímá, protože tohle už ví, zajímá se spíše o možnost mít sedm viteálů, protože sedmička je magické číslo a jen jeden viteál by mu nemusel stačit.

Křiklan zřejmě této konverzace později litoval, protože si uvědomoval, co způsobilo Voldemortovu pozdější povahu a hrůzy, které napáchal.

V sedmém díle se Křiklan účastní závěrečné bitvy o Bradavice. Nejdříve se nechá evakuovat z Bradavic spolu se studenty, ale pak nejen, že se vrátí, ale dokonce bojuje se samotným Voldemortem.

V knize je Křiklan popisován jako velmi tlustý muž, v sametové vestě milující nade všechno své pohodlí. Je také dosti samolibý.

Křiklanův klub
Křiklanův klub je název skupiny oblíbených studentů Horacia Křiklana. Křiklan se většinou snaží získat přízeň studentů z vlivných rodin a studentů, kteří ho zaujmou svými vlastnostmi nebo kouzelnickými schopnostmi. Později toho využívá k různým výhodám, dostává od nich dárky, získává od nich protekční zboží či služby. Konexe využívá také k tomu, aby členům svého klubu získal zaměstnání nebo protekci u starých členů. Během školního roku pořádá Křiklan různé večírky a večeře pro členy. Odmítá studenty příbuzné se smrtijedy. Podle Molly Weasleyové je ministerstvo plné lidí, které tam dostal Křiklan.

Desing

25. října 2011 v 8:26 | Adéla=)) |  Netovej deník
Ahoj lidi tak už mám nový desing moc za to děkuju alice-palice (http://news-about-twilight-swen.blog.cz/) je to fakt moc krásný desing já Severuse a Alana (oba) moc žeru fakt týjo takže chci se zeptat jestli se vám to líbí...napiště prosím do komentářů =))

Justin Bieber

21. října 2011 v 19:30 | Adéla =)
Ahoj lidi zase dlouho sem tu nebyla a vůbec neobíhám tak se omlouvám =))
no ale ted k něčemu jinýmu =D já Justina moc nemusím je to spíš takovej gayííík kterej chodí se Selenou =D ale tenhle klip a písnička se mi od něj teda líbí tak si jí skiste poslechnout ;)

ICT

11. října 2011 v 8:32 | Adéla |  Netovej deník
Čau lidi tak sem zase na informatice no...=) dnšeska je hroznej den mám kytaru skoušení z Ajiny a test z VV chápete to?Z výtvarky nějakou teorii já to teda nechápu no ta moje třídní si na mě zasedla takže mám už 2 pětky schválně mě vyvolává k tabuli kr***.Njn ;)


Ashlay a Robert

6. října 2011 v 20:02 | Adéla =)

Další datum a další stát. Ashley Greene a Robert Pattinson budou 26. října na exkluzivní akci pro fanoušky Twilight. Nejedná se o premiéru, ta v Belgii proběhne až 16. listopadu.