Březen 2014

Hrozný lov žraloků

25. března 2014 v 22:04 | Adéla |  TÝRÁNÍ AJ.
Ahoj, po dlouhé době sem píšu článek já.Vždy jsem ted něco kopírovala většinou z ochrany zvířat.Myslím, že by se ochranou zvířat mělo něco dělat!Například s žraloky.No, podívejte se sami na obrázek:

Vždyť to je něco strašného!Nejhorší je, že žraločí maso nemá žádnou specifickou chuť, číňani a japonci si to dávají do polévek aby, když přijde návštěva, tak aby se vědělo že ten hostitel je bohatý a že si může dovolit toto maso.Ale to není jen žraločí ale i rybí.A na rybí se taky nebere ohled.Když se to tak vezme, tak na žádné zvířata se nebere ohled.A já rozhodně nebudu podporovat tyhle vraždy!!Alespon ted evropský parlament dal za zákon, že rybáři musí přivézt do přístavu celého žraloka, jelikož oni jim vždy odřízli jen ploutev a hodili je do moře.A jelikož je žralok velice inteligentní,(tak jako všechna zvířata ale lidé nato neberou ohledy a dělají že jsou úplně hloupý a že člověk je ten nejinteligentnější)tak pak vždycky dlouhé hodiny trpěl dokud neskonal ve velkých bolestech.A zaslouží si to snad?NE!!Tak jako žádný jiný živočich.

HAF & MŇAU novým partnerem Obchodu bez kožešin!

11. března 2014 v 18:14 | Adéla |  TÝRÁNÍ AJ.
S radostí vítáme v programu Obchod bez kožešin nového partnera - měsíčník pro milovníky psů a koček HAF & MŇAU!
Časopis HAF & MŇAU se věnuje každodenním problémům a radostem lidí, kteří mají pejsky a/nebo kočičky jako členy domácnosti. Kromě jiného věnuje značnou pozornost i kontroverzním tématům, o kterých se jinde nepíše vůbec nebo jen málo (množírny psů a koček, případy týrání ad.). Součástí časopisu jsou dále výchovné, výcvikové, výživové, veterinární ad. poradny s předními odborníky a reportáže z nejrůznějších akcí a výstav.
HAF & MŇAUNejvíc ze všech časopisů se věnuje charitě ve prospěch opuštěných a týraných zvířat (šéfredaktorka Kateřina Kašparová se v tom osobně aktivně angažuje už 24 let!) - pravidelně vozí pomoc do útulků (v rámci vlastního projektu PRO ÚTULKY), dává jim prostor k prezentaci, nabízí psy a kočky k umístění. Hodně se též věnuje "osvětě" - tj. zejména propagaci kastračních programů (= ideální prevence proti nežádoucímu množení), učí děti, jak se správně chovat ke zvířatům - a to nejen na stránkách časopisu, ale přímo i na akcích, kde se jeho zástupci aktivně účastníme (dětské dny, výstavy psů a koček) ad. Časopis HAF & MŇAU není vydáván primárně pro zisk - vše, co "vydělá", jde obratem na pomoc potřebným zvířatům.
HAF & MŇAU se stal již druhým českým mediálním partnerem projektu Obchod bez kožešin a zavázal se tak, ženebude propagovat pravé kožešiny. Stejný slib dal v roce 2010 také internetový magazín o módě salon.cz.
Více informací najdete na www.obchodbezkozesin.cz, vyjádření časopisu HAF & MŇAU si můžete přečíst zde.